Online Diyet

ONLINE BESLENME DANIŞMANLIĞI NEDİR ?

Online danışmanlık kısaca internet üzerinden diyetisyen hizmet ve desteği almaktır. Önceden belirlemiş olduğunuz gün ve saate randevu oluşturularak görüşme sağlanmakta olup yüz yüze hizmetten farklı olarak görüşmeler Whatsapp/FaceTime/Zoom/Skype üzerinden yapılmaktadır.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR ?

İlk başta görüntülü arama üzerinden size ait yaş, cinsiyet, ağırlık, boy, diyet geçmişi, beslenme alışkanlıkları, yaşam şekli, öğünlerinizi nasıl ve nerede tükettiğiniz (ev/restaurant/cafe), herhangi bir hastalık durumu olup olmadığı, günlük fiziksel aktivite durumunuzla ilgili bilgi edinebileceğimiz bir görüşme yapıyoruz. Ardından, istediğim kan tahlili sonuçlarını inceleyerek gereksinimlerinize ve yaşam şeklinize uygun size özel bireyselleştirilmiş bir beslenme programı oluşturuyoruz ve mail üzerinden sizinle paylaşıyoruz. Dilerseniz haftalık olarak veya 15 günde bir olacak şekilde görüşmelerimizi planlayarak kontrollerimizi gerçekleştiriyoruz. Total görüşme sayısını ise hedefe ve sürecin işleyişine göre belirliyoruz. Bu süre zarfında aklınıza takılan herhangi bir şey (besin seçimi, öğün değişikliği, porsiyon büyüklüğü, seyahat, hastalık vb.) olursa mail/whatsapp üzerinden veya acil durumlarda arama yoluyla size destek oluyoruz.

AĞIRLIK TAKİBİ NASIL YAPILIYOR ?

Ağırlık değişimlerini ev tartısı ve mezurayla takip ediyoruz.   

HANGİ ALANLARDA BESLENME DANIŞMANLIĞI ALINABİLİR ?

  • Beden ağırlığı denetimi (kilo kaybı, kilo alma, kilo koruma ve vücut kompozisyonu değişimi)
  • Diyabet(şeker), insülin direnci, polikistik over sendromu, tansiyon, kalp, böbrek, gut ve sindirim sistemi hastalıkları gibi birçok kronik ve metabolik hastalıklarda beslenme
  • Gebelik öncesi, gebelik dönemi ve emzirme sürecinde beslenme
  • Gastrointestinal sistem hastalıklarında beslenme
  • Çocuk ve adolesanlarda beslenme
  • Vejetaryen/vegan beslenme
  • Bariatrik cerrahi sonrası beslenme

Randevu Al

Aslıhan Özkan - DoktorTakvimi.com

İletişim Bilgileri

    info@aslihanozkan.com.tr